שלום לכן!

שמי לילך בן-דרור, ודבר ראשון - אני אישה.

כמוך.

אני חלק משבט נשי ואוהבת להיות מחוברת לחכמת הנשים שסביבי.

יש לי חלום שנשים בעולם הזה יחוו פחות בדידות, ויותר שייכות – כי כל אישה ראויה למעגל!

אני יודעת ליצור מרחבי חקירה בטוחים של שייכות וקירבה, שמחברים נשים לעצמן ואחת לשניה, במטרה להוציא לאור בכנות וחמלה את כל החלקים שלנו, ולאפשר שלום פנימי וצמיחה. 

אני אמא לשלושה בנים ג'ינג'ים ונשואה לאהוב לבי, עמוס.

למדתי BA בביולוגיה באונ' תל אביב, ולאחר מכן MA במחקר רפואי בטכניון.

עם הזמן הבנתי שעם כל אהבתי למדע, אני אוהבת יותר לעבוד עם אנשים מאשר עם מבחנות. השלמתי תעודת הוראה ונהניתי לעבוד עם נערים ונערות.

את נפלאות המרחב הנשי האינטימי התחלתי לגלות בלימודי חשיבה הכרתית (שיטת ימימה), שהיו לי מסגרת התפתחותית מדהימה במשך כמה שנים. אני זוכרת שלחומר שכתבה ימימה ז"ל לקח לי זמן להתחבר, אך מיד התמכרתי למרחב המיוחד הזה שנוצר כשנשים נפגשות, פותחות את הלב, ועוברות לרובד שיח מקרב ותומך, מורם מעל שיחות החולין.

בהיותי בת אדם פרקטית, ועם כמה קוצים בישבן, המשכתי לחפש כיוונים נוספים. החלטתי ללמוד פסיכולוגיה חיובית דרך ארגון המורים – והתאהבתי (איזה כיף להתאהב!). צברתי תובנות, אבל עדיין הרגשתי שחסרים לי כלים פרקטיים. וכך הגעתי לאימון. נמשכתי מיד לכיוון של אימון מותאם לנשים ואימהות (דרך יעל דורון יבין), וגם לכלי אימון יצירתיים ועוקפי חשיבה (דרך מרכז מעגלים). בנוסף, השלמתי לימודים של הנחיית מעגלי נשים (אצל מיכל מעין דון) והתאהבתי במפגש ובעבודה עם קבוצות נשים.

אני מקפידה לשלב את הידע החדש שמצטבר לי עם ההבנה העמוקה שלי בעולם המדע, מחקרי מוח עדכניים, קוגניציה, תודעה, תת מודע ותהליכים מגוונים בגוף, בעלי השפעה מכרעת על איכות חיינו. מדהים כמה הכול מתחבר בגופנפש שלנו, וכמה הרוחני מתחבר למדעי!

זה מסע מדהים של "חזרה בתשוקה", לגלות מה הרצונות שלי, מה מלבד האימהות נותן לי סיפוק ומשמעות. התמלאתי בחיות ואנרגיה שאני רוצה להעביר הלאה!

אני ממשיכה להתעדכן ולפנק את עצמי בסדנאות שונות, מעגלים, ספרי התפתחות אישית ועוד כדי לאסוף עבורי ועבורכן את המיטב, ולתת את מה שהכי אהבתי לעוד ועוד נשים.

סלולרי עמוס 070
IMG_20170217_104541_1

חשוב לי שלא תהיי לבד

המסע שלי לאימהות היה קשה וארוך.

את אמא שלי איבדתי לפני הרבה שנים, והיא לא היתה איתי ללוות את כניסתי לעולם האימהות.

עברתי טיפולי פוריות ארוכים, וזו זכורה לי כתקופה הכואבת ביותר בחיי, בה חוויתי בדידות קשה וייאוש. ב-2009, כשהייתי בת שלושים, ילדתי את בני הבכור, אופק, ותקופה נהדרת של אור החלה בחיי. אך גם בתחילת האימהות חוויתי המון רגעי חושך ומחנק. מסע האימהות של כל אישה הוא תהליך מורכב, עם אינספור רגעי טלטלה ופחד.

לכן חשוב לי מאוד לקרב נשים בעולם המודרני, שמרחיק אותנו כל כך זו מזו, וסוגר אותנו פעמים רבות בתוך משק ביתנו, מנותקות מנשים אחרות שעוברות מסע דומה ושותפות לקשיינו!

אני חווה על בשרי כמה שוחקת האימהות, וכמה חשוב שנפנה זמן לעצמנו ונהיה שם האחת בשביל השנייה.

אשמח להכיר אותך, אשמח לחבק אותך, ברוכה הבאה בשערי מעגילוי.

דילוג לתוכן